Podziękowania

Jupiii! Wzmianka o naszym wywiadzie znalazła się na stronie Nadleśnictwa Międzyrzec! Wpis możecie zobaczyć tutaj. Bardzo się cieszymy, bo być może dzięki temu więcej ludzi zainteresuje się jeżami.
A jeżeli już mówimy o tych zwierzątkach, czy wiedzieliście, że w Polsce występują aż dwa gatunki jeży? Jeż wschodni, jak sama nazwa wskazuje, mieszka na wschodzie kraju, a zachodni- na zachodzie. Ale czym te dwa gatunki tak właściwie się różnią? Ujmijmy to tak- bosą stopą lepiej nadepnąć na tego drugiego ☺. Oczywiście żartujemy, chodziło nam o ilość kolców- koleżka z Zielonej Góry będzie miał ich więcej (ok. 8000) niż jego białostocki krewny (ok. 6500). Jednak nawet nam ciężko policzyć choćby do 1000, a co dopiero do 8000! Jest też drugi sposób na odróżnienie tych dwóch gatunków- w przeciwieństwie do jeża wschodniego, jeż zachodni ma jasny brzuszek.

jeż wschodni

jeż zachodni

Nie zależnie którego z nich spotkacie, zawsze sprawdźcie, czy nie potrzebuje pomocy. Jeśli tak, jak najszybciej zabierzcie go do weterynarza lub do specjalnej kliniki. Zbliża się zima- w grudniu wszystkie jeżyki powinny spać w swych schronieniach. Dlatego, kiedy przechadzając się zaśnieżoną ścieżką zauważycie na śniegu ciemną, kolczastą kuleczkę, nie wahajcie się! Taki jeż na pewno potrzebuje Waszej pomocy!

Po więcej informacji kliknij tutaj
Zalajkuj Ośrodek pana Jerzego: tutaj

Dziękujemy Nadleśnictwu Międzyrzec za wzmiankę na stronie! Największe podziękowania należą się jednak Wam, Czytelnikom. Mamy już ponad 500 wyświetleń w tym miesiącu!


Do zobaczenia!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dlaczego jeże są pożyteczne?

Kampanię czas zacząć!

Dawno, dawno temu...